bg.herbefe.ru

Какво мечтата на нашите легла, или изливане спад

Добър поливане - залог на производителността! Както обикновено се наблюдава начинаещите градинари? Подредете по vertushek- polivalok, да организира, така да се каже, илюзията за дъжд и влага. Или в жегата на вода от маркуча, създавайки един вид бурен ухажване на градината си, съседите завиждат. Но всичко не би било нищо, ако не се вземат предвид щетите, които може да предизвика неправилно поливане. За да се разбере възможните последствия, аз предлагам да се разгледа ситуацията от другата страна.

Поливане капка по капка
Поливане капка по капка

Както се вижда на завода?

"Поливане в жегата ме убива и да изгори листата ми. Как? На урок по физика, разбира се, ни казаха, че водните капки са на принципа на лупа, през които слънчевите лъчи проникват и в резултат може да се получи ozhog. Разходете се за тази тема? Моите нови цветя и яйчниците се рушат. А някои плодове само напукана, неспособна да узреят. Поливане мен в края на деня, а не само хвърля от степента на корените си, но и да ги доведе до възпаление. И това със студена вода, която се излива върху мен, просто влиза в състояние на шок, докато последния лист! Чи! Е, корените ми са заседнали в едно блато, което ви хвърли, и аз като че ли да се разболеят. Просто обещай, че няма да ми се сърди заради лоша реколта. "

Ако растенията можеха да говорят, ние ще все още не сте чували това. Но основният въпрос остава отворен - как да поливам растенията? Има вече известни правила за поливане, но ние често забравяме за тях.

Растения като топла вода
Растения като топла вода
Топ напояване заплашва изгаряния листа
Топ напояване заплашва изгаряния листа
Правилната поливане корените
Правилната поливане корените

принципи за напояване 7 капкови:

1. Изсипете по-дълбоко. Колкото по-дълбоки поливане, по-добро стимулиране на растежа на корените и като следствие - устойчивостта на растенията към външни неблагоприятни фактори.

2. Излейте корена. Ако перифразираме Prutkov: "Ето корен", може да се прилага една и съща поливане. Листата на растението не са основното тяло, които се нуждаят от напояване, което не може да се каже и за корена си.

3. Спете по него. Най-високото качество на вода се прилага сутринта, когато почвата се охлади и растението може да се захранва с вода.

4. По-добро Nedolya, отколкото да се излее. Това правило важи за всички поводи, да не говорим за поливане. Липсата на влага растения понасят много по-лесно, отколкото "bogging", което предизвиква разлагане и намаляване на качеството на плодовете.

5. Излива топла вода. Не растение, което не можеше да се превърне в студена вода шок. Поставете се на мястото си. Опитайте се да си осигурите зелени домашни любимци комфортна температура. Това може да бъде постигнато чрез водата защити в специална барела градина. Можете също така да се простират по протежение на маркуча за легла градина, за да я затоплите на слънце. По време на поливане леглата водата трябва време, за да се затопли, когато ще премине през нагрятата маркуча.

6. Нека водата се накисва. Тук, мисля, че всичко е ясно. Точно поливане трябва да се прави на малки порции няколко пъти за добра абсорбираща способност.

7. Водата трябва да бъде с високо качество. Този фактор също не е окончателната стойност. Счита се, че най-полезен водата за растенията да вали. Но е трудно да се съберат нужното количество, особено в сухия сезон. Вариантът защитава чешмяна вода и по този начин да се затопли.

Така процес поливане не е лесно и скъпа работа, която може да бъде улеснено, за сметка на острота и компетентен подход. Аз решен този проблем, като предлага на своите растения капково напояване. Този метод за напояване е лесно да се управлява, а не скъпи, и най-важното, полезни за растенията! Капково напояване е дошъл при нас от израелските сухите места, където проблемът култури, при пестене на вода е също толкова невъзможно е рязко. Първоначално този метод се използва под формата на заровени в близост до растенията, саксии с дупки. Саксии се пълнят с вода и вода просмукваше през отворите в малки порции. Днес капково модернизирана и влезе в живота на много градинари. Ако не сте запознати с този новаторски метод, той предлага да се анализира предимствата и направи съответните изводи.

капково напояване
капково напояване

Основните предимства на капково напояване:

1. Заводът ще се полива внимателно, икономично и ефективно.
2. Weeds, заболявания ще бъде намалена наполовина, и добивът ще се увеличи значително.



Все още трябва някакъв аргумент? Ако това е достатъчно, тя ще сподели опита на капково напояване устройства в вилата си.

Схема капково
Схема капково

6 решителни стъпки за капково напояване:

1. За да започнете, трябва да се закупи необходимото оборудване: капково лентата, аксесоари за свързване и филтър. Всичко това е в специализирани магазини или пазари.

2. Определяне на източника на водоснабдяване за нашите легла. За капково напояване неприемливо налягане превишава над 2 атм. Това е един много важен аспект, който влияе на скоростта на освобождаване на капчици. Колкото по-ниско налягане, по-бавно скоростта и обратно.

И има някои нюанси:

  • Водата от градина барела. Ако водата се взема от резервоара на градина, след това 1 m = 0,1atmosfer вода. Вие ще трябва през цялото време да се погрижи за това, че нивото на водата в нея не попада и не надвишава 1-2 метра.
  • Вода от чешмата. Излишният налягане вода от чешмата най-малко 0,1 Atm и най-много 5 атм. Ето защо, тук имаме нужда от специален регулатор на налягането, което ще помогне да се контролира налягането на подаваната вода.

3. Основният елемент от система за капково напояване - е капково лентата. Вътре вградени мини капкомер (при 10, 20 и 30 см един от друг), от която се дозира влиза вода. Трябва да решите какво е точно за вас разстоянието между капкообразувателите вътре в лентата? За поливане на лехите с краставици Избрах капкомер за разстояние от 20 см Ако вашите растения се засаждат на разстояние едно от друго голямо, а след това се поберат капкомера с разлика от 30 см Единственият недостатък ленти - .. Срокът на годност на не повече от 2 години.

Капково лента вътре
Капково лента вътре
капково лента
капково лента
Градинарство барел за капково напояване
Градинарство барел за капково напояване

4. Свързване на така наречения сферичен кран към контейнер с вода или водоснабдяване. Бъдете сигурни, да се инсталира филтър на стартовата линия и периодично да го очисти от запушване. Ако не се постави филтър, капките бързо ще се провалят, защото на пясъка, който идва с вода.

5. Павета от стартовата линия нормално IPA тръба 16 mm, в който отвори правят най-добре за получаване на сплитери. Тази година реших вместо сплитер клапани монтаж употреба. В началото на всеки от леглата задам клапан на лента база за лесно управление на водния поток към растенията. Да кажем, че не е нужно да се води една цветна леха, затворих вратата, а останалата част от леглата продължи да се полива. Преди това, ако аз трябваше да се отсече едно цвете легло, аз трябваше да изключите всички лентата. В процеса ще разберете, където е необходимо да се прилага такава батерия, и където не.

6. Разширяване на лентата на леглата си, за предпазните си колани, които могат да бъдат направени независимо, така че лентата няма да бъдат преместени до желаната точка.

Ние поправи капково лента
Ние поправи капково лента
Valve за удобство
Valve за удобство
Филтърът трябва да се почиства
Филтърът трябва да се почиства

Това е "капка по капка" Аз води до облекчаване на страната му живот, а не само себе си, но също така и моите растения. Значително повишаване на добива и имах много съмишленици в квартала. Между другото, на бюджета, цялото оборудване за капково напояване струва доста евтино. Има и нискобюджетен начин да организирате за капково напояване, но това изисква от вас да творчеството и старание. Това допълнително

Поливането с пластмасова бутилка
Поливането с пластмасова бутилка

Пластмасова бутилка бум

Мисля, че да се съберат нужното количество пластмасови бутилки не е трудно. Основното нещо е, че бутилките не са били по-малко от 2 литра и имат покритие. Технология за създаване на бутилка капкомер не е сложно: Закрепете здраво капака, отсече дъното, извършена дупката и готово, направено с помощта на нажежен до червено нокти! Сложността на броя на бутилките, които ще трябва за целия леглото. Тъй като всяка бутилка ще изкопае в близост до корените на едно растение. А знаеш ли какво е имал предвид, когато се говори за старание? Можете да не само да копаят капкомери бутилки, но ги окачите на леглата, прикрепени към маркуча и да има малко дъжд. Можете да се разбърква въображението си колкото искате, стига да е в полза на растенията и няма да бъде в тежест. Бутилка поставена под ъгъл от 45 градуса на дълбочина до 15 см. По-малко на този метод е, че е желателно да се инсталира една бутилка капкомер само при засаждане. Вторият недостатък - висок риск от запушване на дупки. Опитайте се, да експериментират и да споделяте вашите идеи!

Приятно поливане.

© Грийнмаркет - Вижте също блога.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru