bg.herbefe.ru

Боб деликатес

В следвоенните години, зеленчуци беше грах в нашата област най-вече инфантилен деликатес. Израствайки, аз започнах да го отглеждат себе си. Аз се опитвам да следвам новостите селекция и културните особености опит различни селскостопански техники.

Обикновено в средата на лятото за повечето градинари зеленчуци грах следващите. Аз съм закупуване на внуче любимо лакомство през цялото лято: сее грах в няколко различни разновидности на дати.

Грах (грах)
Грах (грах)

От най-ранните ми расте Алфа, Вяра, Gloriosa, Gribovsky Ранно, средно на - Excellence-65, Александър, Emerald, Захар, Захар Baby, от края - Zhegalova 112 Тройка. Ранното узряване сортове зеленчуци грах поникване точки, необходими 45-60 дни - до техническа зрелост, а 70 - в зависимост от биологичните. Mid-добре, съответно, в продължение на 10-20 дни по-късно и по-късно - още една седмица и половина по-късно. Въпреки това, повечето сортове в северните райони на сезона на растеж е по-кратък, отколкото в южната част, а дължината на деня най-малко 10 часа грах може да не цъфтят.

Грах - много студено-устойчиви растения: степен с мозъчни семена покълнат при температура от 4 ° С, с гладка -plus 1 ° С, кълняемост се съхранява замразен до минус 6 ° С Оптималната температура за растежа на грах -16-18 ° С. Ето защо, не се страхува от студеното време през първите пет дни на месец май сее uchastochek площ от 1 квадратен метър клас Gloriosa, седмица сея толкова набързо, а след това - Zhegalova 112, а последният в края на месеца - на тройката.

Грах (грах)

© Forest & Ким Starr

Втората вълна на грах расте в леглата, освободени от спанак, репички и кресон.



Peas поставен след картофи, зеле, лук и краставици, т.е. култури, при които земята е добре, сгушени в хумус и пепел. Съгласно копаене правя есента разлага тор (polvedra / кв.м), суперфосфат и калиев сулфат (30 д). Пресен тор не правят, и не позволявайте на грах за грах, боб и бобови растения, както и на бившия леглото на завръщането си не по-рано от три години. Имайте предвид, че така го otvozhu отвори сладък грах любовта на светлина, слънчево място.

Преди сеитба на семената за една нощ се потопите във водата. Повредени bruhusom грах плувка, и аз ги премахнат, а останалите надуе една нощ. Shoyu в дълбочината на браздата на 4-6 см, на дъното на която е равен, уплътнен от ръба на борда, семената са погребани от схемата 20-25x10 см и мулч хумуса. Въпреки че в началото на май, влажността на почвата е достатъчно, легло още поливане: за покълване на семената и бърз растеж на растенията, почвата трябва да бъдат добре хидратирани (но грах, запомнят, расте лошо в близост поява на подземните води).

Грах (грах)

© Reaperman

Първият изобилие поливане, изразходвана преди цъфтежа, а вторият - когато остриетата пълни с грах. Ако дълго време е сухо и топло време, налейте вода "не определя график": грах не може да толерира дългосрочната суша, която също трябва да се има предвид, когато се повтаря летни култури. Останалата част от грижите е проста - окопаване между редовете, борба с плевелите. Въпреки това, трябва да се осигури защитата на култури от вредители (гъгрици атакуват разсад, листни въшки маса се случва по време обещаващ, грах хоботник - при зрели зърна) и заболявания (askohitoz, брашнеста мана). Ако насекоми малки посипващи грах отвара от глухарче, киселец, невен. Когато голям брой вредителя до образуването на зърна прилагат Карате и дават фосфор-калиев тор. С развитието на болестта на два пъти на седмични интервали лечение култури на 1% суспензия на колоидна сяра. Изляза грах тъй като те зрели. На сутринта тя е по-вкусно и по-нежно.

Грах (грах)

© Forest & Ким Starr

използваните материали

  • F. Khalilov. Република Татарстан
Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru