bg.herbefe.ru

Есен градинарство.

Произведения на есента в градината много. Много внимание е отделено на цветовете. Моята есен градинарство е:

  • резитба,
  • делене
  • и разсаждане.

Това основно се отнася до трайни насаждения: божури, гостоприемници, Astilbe, daylilies&# 8230;

Трансплантация предимно големи, обрасли храсти с оглед на цветове е в градината много, добре, ми с познати растения.

Необходимо е да се актуализира Друга промяна корените на растенията - за отстраняване на всички болни неща, особено подут. Ако те не се трансплантира, а след това с течение на времето крушката започва да расте плитко и затова цветята са малки.

Тези цветя, които не се нуждаят от пресаждане, е необходимо да се копае наоколо и да направи тор. През есента на вземане на поташ и фосфорни торове.

Специално внимание се изисква рози: необходимо е да се направи тор, култура и подслон за зимата. за грижи за розите в градината през есента Аз вече написана. Трябва да добавя, че лунния календар е добре, когато резитба рози пада на гаснещия Луната.

Тя е много по-лесно да се грижи за градината, ако цветята, които си правят труда да замени иглолистни дървета. Те са толкова различни. който и да е "дупки" В градината може да бъде запълнена с туя и хвойна, която изглежда страхотно през зимата и началото на пролетта.

В един двор видях почти напълно заменени иглолистни дървета цветя и растения земята капак. Грижа за градина, така че определено отнема по-малко време - просто на разходка косачка между дърветата. Но все още ярки розови храсти за мен това не беше достатъчно.

Есенна грижа за храсти



Задължително трябва резитба. И тъй като необходимостта от намаляване на плодови храсти и декоративни. Само рязане цели са различни.

В декоративни храсти - формираща резитба, се подготвя за зимата.

Когато резитба на овощни храсти като малини - най-важното, за да се отървете от старите и болни клони. Ако в френско грозде и цариградско грозде са засегнали издънки, трябва да:

  • отрязани върховете на засегнатите,
  • пререждам къпината
  • направи санитарна резитба.

Засегнатите пациенти и клонове трябва да изгори.

Къде по-добре да се сложи късчета формираща резитба? Казано по-просто в купчина, а след това да изгори не ми харесва. Това е един куп клони може да остане много дълго време. Най-добре е да се режат клони котлет хеликоптер за бъдещо мулч.

трайни насаждения листа също могат да бъдат основание за мулч. Тя вече е поле на замръзване и листопада.

Плодови храсти, можете да спрей инфузия на лопен.

Fall грижи за ягодиЧрез градинарство есента Определено бих атрибут и резитба ягодови трансплантации. Най-късно, когато е възможно да се пресаждат ягоди - това е първата седмица на септември. По-добре е да го направя по-рано, така че новите храстите може да се вкоренят успешно презимуват.

Не забравяйте да се подслониш с легла ягоди. Можете да обхване всичко - картонена, клони, върховете на растенията. Shelter Ягода зимува по-добре.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru