bg.herbefe.ru

Културни плевели и плевелите култура

Какво е плевел? За мен, това е растение, традиционно считани за плевели (глухарче, Goutweed, кострец, пирей, обикновена паламида, репей и т.н.), и извън подчинение на културните растения са отглеждани, "без разрешение" на грешното място.

Монитор на ситуацията

След като донесе малка незабравки градина храст с небесносини пъпки и засадени в частична сянка. Скоро той успя да ме нямащите с бели и розови цветя. Както се използва за да се докосна, гледайки тези очарователни растения! Колко щастливи, когато следващата пролет беше близо до първото си дете! След няколко години на незабравки със сигурност свикнах върху цялата площ на обекта. Тя е израснала в сянка и на слънце, в цветни лехи, в градината, под храстите и по пътя на чакъл. Ситуацията е толкова извън контрол, че сега имам цяло лято и есента колички изпрати незабравки е загубил своята съвест в компост грамада.

Myosotis (не ме забравяй)

© Greencolander

И поведението на Rudbeckia? Това отнема само няколко растения, че е имало огромна маса от разсад на сайта. Rudbeckia изкачи в малините, са в процес на овощни дървета, годни между плочките около декоративен басейн. В резултат на естествения подбор появи хибриди полу-двойни форми, както и на каменисти пътеки и алпинеуми - малка джудже Rudbeckia. Чувствам се като средновековен палач, намаляване на броя на тези красиви растения в най-безмилостен начин.

Веднъж, когато показах моя приятел алпийски хълм, опитен цветар, се случи нещо неочаквано. Без да каже дума, този любител на растенията започва да дръпнете разтегнат близката млечок kiparisovidny. Само няколко години по-късно разбрах, странен си поведение. Тогава ми и не е имал представа, че на търга "рибена кост" Ръсел, където е възможно. Силно sornichaet и Oxalis с лилави листа. Съседите веднъж украсени неговите алпинеуми. Сега е плевел номер едно по целия селото.

Rudbeckia (ехинацея)

© weisserstier

Наскоро имах проблеми с тревата, тя някак разваля общия маргаритка. Тя ни докосва, докато растях единични храсти. След това, растението е нараснал и перфектно адаптирани да кося косачка. Дейзи значително намалени по размер и повален на земята, има изненадващо устойчивост на утъпкване.

С желание sornichayut вратига, брадат карамфил, Aquilegia (кандилка), Brunner, вечерна иглика, вечерник Матрона (Матрона gesperis, тя е дива орхидея) и камбани. Този списък може да продължи всеки цветар.

Всеки има свои собствени бурени градина. Например, малко хора вярват, че Asparagus Officinalis (аспержи) скоро ще стане за мен персона нон грата. Есенни червени плодове падат на земята, маркировка по пътя към компост грамада. Пролетта на път се появяват издънки. Аспержи расте дори между павирани пътища. Преди няколко години, в края на есента, температурата започна бързо да се свива под нулата и снегът все още е имало. Аз трябваше да се покриват бързо някои от засаждане на подръчни материали. В хода отиде дори нарязани издънки на многогодишните растения, някои от тях сложих един млад касис. Поради това суетене беше там и аспержи. Пролет в плодородната почва на своите масови издънки се появи, наподобяващ много красив мъх. Понякога семена чудо паднат върху легло от копър. Там разсад се чувстват сигурни - те са трудно да се забележи. След това, за отвращение на всички, те ще получат заедно с зеленчуци в салата и чиния със супа.

общата маргаритка
общата маргаритка

© nociveglia



Тя не трябва да бъде дадена възможност да осеменява културите, които са предразположени към sornichestvu. Разбира се, че помага подкани задълбочено плевене, но това отнема твърде много време.

Седем пъти мислят, къде да се засадят

Много бързо усвоили на място миниатюрни форми на растенията, които се считат за класика плевели. Бдителността ни е притъпила своя "благороден" произход (често трябва да расте разсад от семена, закупени, включително внос, закупуване или в красива опаковка за много прилични пари). След известно време, забелязваме, че тези растения са били лоши маниери диви роднини - те започват sornichat. Това се отнася за purpurnolistnomu живовляк, Ajuga reptans с червено-лилави или бели-зелени листа, градински лебед с лилави листа разноцветни Glechoma hederacea с пълзящи вкореняване издънки, пъстра Goutweed. Има нужда от постоянно наблюдение и върху пълзящо лютиче с двойни цветя.

Goutweed пъстър (Ground-бъз Variegata)

© Йежи Опио на

Има и друга голяма група от растения, които разрастването над сайта в буквалния смисъл на думата. На първо място, това е мента. Тя умножава бързо пълзящо коренище. Дейност на всички различни видове него. Мента е по-добре да се има, че няма да бъде вкопана в земята капацитет или по друг начин да ограничи склонността за развитие на нови територии. Това е рисковано за мулчиране на почвата с трева, която понякога може да бъде дори по-малка част от коренище мента. Спредовете и с красиви гофрирани листа градина вратига и kanufer (kanuper). Не е далеч зад тях Meadowsweet лилаво. Той потиска всичко, което е на път. За кратко време пелин Луис е в състояние да се трансформира от една сребърна украса цветна градина в истински проблем за градинаря.

И как да се оправдае поведението на градината "нагъл", че възрастта старт буквално сблъскате съседи? Това Solidago Canadensis, и повечето трайни астри, ленивче, потайниче, както и много други култури.

Трябва да се отбележи шипка насилствена дейност и някои декоративни храсти. Те се стремят да спечелят най-много територия, се появява дори на разстояние от няколко метра от майчиното растение. Вижте колко активно хмел, се обяви за бърз растеж. коренище си с масов растеж на бъбреците е невъзможно да се изтегли напълно от земята. Това отнема време, и с цел да донесе блика краставица, семената, които се разбиваха летят във всички посоки. Това растение е популярен с деца, но много възрастни намират вид помия. Това не винаги е възможно да се запази на същото място и Сахалин елда (гигантски Knotweed). Този висок целогодишен с пълзящо коренище, настоящите гъсталаци. Много от вас знаят как с течение на времето, разширяване на пространството, заемано от йерусалимски артишок, ако не се вгражда в земята, за да се ограничи бариери.

Еакулация краставица (еакулация краставица)

Повечето от луковични растения, например, Muscari (зюмбюл мишка), Scilla Difolia и нарциси, моля да ни през пролетта. Без периодичен трансплантация, те растат бързо, а понякога и оплодена, създавайки проблем на запушване на местата, определени за други култури. Крушки трябва да се извлече дори от ириса и други трайни насаждения.

Аз съм задържа растежа на растенията, които се държат по подобен начин, като ги засадите в дълбочина в земята контейнери (без дъно или с дренажни отвори). Fit и специално оградени площи, от които е трудно да се получи коренище.

Така че това, че трева!

Сайтът ми е украсена с някои растения, които традиционно се считат за плевели. Така например, в непосредствена близост до ъглов камък изглежда страхотно всички големи бодливи растения като трън увиснали. Но си струва да цъфти, аз веднага го изпрати на компост купчина. Какво е угодно в средата на април, за разцвета на майка си и мащехата! Тя заделени малко слънчево място в близост до портата. Очарователен облик Иван га Маря, горски трицветна теменуга, област метличина, звънец (разпространение и repchatovidny), карамфил (travyanka и плитък), Вероника Longifolia. Тъй като те не слагайте къщата? Винаги ще има място в декоративни басейни за невен и ирис блато. След като "птиците донесоха" на нашия сайт лопен. Оттогава гиганти двуметровите са се превърнали в отличителен белег на градината. През първата година от живота на това растение се появи розетка от сребристи филцови листа. Това изглежда се крие в тревата космато животните, които просто искаха да инсулт мека козината му.

подбел
подбел

© Andreas Trepte

Като groundcover растения незаменими много растения от естествената флора. Тя zhivuchka, Glechoma hederacea, tiarka serdtselistnaya, Европейския Wild Ginger, Вероника Chamaedrys и др. Те са не само много красив външен вид сред скалите и дърветата, но и възпрепятстват растежа на плевели верни, не ги пусне в тяхната територия.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru