bg.herbefe.ru

Имате ли расте японската дюля?

Chaenomeles Mauleya или японика ниско - т.нар този трънлив широколистни храсти, което расте в условия на близо до Москва с височина до 1 -. 1.5 m Първоначално от планинските райони на Япония и Китай. Крон много плътен, с лъскава жилав листа. В цъфтящи листата има много красив бронзов-червено оцветяване и след това светне зелено. Цветовете са доста голям, много светъл, оранжево-червено. Цъфти през ранна пролет, в средата - края на май, по време на откриването на листа. Цъфти изключително щедро за 2-4 седмици, в зависимост от атмосферните условия.

В моята градина расте до 5 години. Аз го купих малък годишен храст. От литературата открих, че то цъфти в ерата на 3-4 години. Но през втората година дюли доволен от моите индивидуални цъфтящи клонки. Тя разцъфна в изобилие в четвъртата година, а след това от храст просто не можех да откъсна очи. Прохладното пролетта 2005 Куинс цъфтят около месец.

Chaenomeles Japonica, японски дюля ниска (Chaenomeles Japonica, Chaenomeles maulei)

© 4028mdk09

Литературата също се споменава, че в центъра на храсти Русия може да се натрупва скреж над снежната покривка. Но в суровата зима на 2005/06. ми храст оцелели. Пролетта събуди всички клонове, дори и тези, които бяха над нивото на снега. Признавам, че бях малко прибързано с най vymerzshih (както аз тогава мислех) клонове. Нарежете горните краища, когато долните листа са почти цъфнали, а върховете са напълно голи. Във всеки случай, аз си тръгвам няколко клонове на храстите в средата на необрязаните и 2 седмици по-късно те също са били покрити с листа.

Прически дюля не се страхува. По мое мнение, с падането на храста става още по-красива, отколкото беше. На студен зимен цъфтеж не е засегната. Може би, защото снегът беше достатъчно и го пусна в срок.

Chaenomeles Japonica, японски дюля ниска (Chaenomeles Japonica, Chaenomeles maulei)


© 4028mdk09

Няколко думи за процеса на възпроизвеждане на това растение. Японска дюля дава много нещастници корен, в резултат на храст расте в широчина. Escape може да бъде отделена от Буш родител и да тя да бъде пренесена на ново място. Храст лесно се размножава чрез резници. Нарежете края на август само вейките заби в меката земята. И те са се увеличили! Две вкореняване безопасно премести в близката градина, а трета е в очакване на реда си към следващата пролет. Макар че аз не мога да кажа, когато те ще цъфти, но не забравяйте да цъфти.

Цъфтеж японската дюля невероятно, но това е защо плодът не е поставен. Може би се дължи на факта, че растението расте в един-единствен екземпляр? Но не е насочена към събиране на реколтата, засадени дюля за красота. Независимо от това, бих искал да я намери един чифт. Знам, че този храст има няколко форми градина с разнообразие от цветове на цветя. Мисля, че храстите с цветя с различни цветове ще изглеждат добре, ако ги поставите една до друга.

Chaenomeles Japonica, японски дюля ниска (Chaenomeles Japonica, Chaenomeles maulei)

© Tocekas

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru