bg.herbefe.ru

Орлови нокти: стари разнообразие градина не се разваля

Орлови нокти ядливи ягодоплодни храсти се откроява със своята висока издръжливост зимата и необичайно рано плодните. Тя успешно навлезе в нашия сложен климат, годишните добиви, въпреки студа на зимните и пролетните слани.

Годни за консумация, Орлови нокти (Lonicera venulosa подвид манатарка, син Lonicera манатарка, ..), Или Орлови нокти Turchaninova - храст с ядливи плодове видове род Орлови нокти (Lonicera) семейни fuciformis на (бъзови). Тя расте в Източен Сибир и Далечния Изток, както и в Корея и Китай.

орлови нокти горски плодове в нашето семейство всеки обича - за отличен вкус, за лечебните свойства. Ние растем орлови нокти три десетилетия. Всичко започна с едно пътуване до вилно селище Вирица близо до Санкт Петербург, където се запознах с известния Ленинград селекционера Филип Кузмич глухар. Той буквално ме заразени с интереса си към Далечния изток растения и орлови нокти говори с любов, по ирония на съдбата го нарече "безсрамен" за биологична характеристика на "разсъбличам" растения otslaivaya тънки ивици кора.

Honeysuckle ядливи или Turchaninova Honeysuckle (Lonicera Edulis)
Honeysuckle ядливи или Turchaninova Honeysuckle (Lonicera Edulis). © karen_hine

разновидности на орлови нокти

В основата на нашата колекция от разновидности на орлови нокти, постигнати от FK яребици в Опитна станция по Pavlovsk. По мое мнение, някои от тях не по-лоши иновации разплод.

Например, един клас Pavlovskaya Средно ранен узряване. Зърната са имали цилиндрична форма, добър вкус, малко се рушат. А храст със средна на ръст, по-старите клони са склонни да се разпадне. Избрана засяга голям (до 3.6 cm) удължени цилиндрични плодове много вкус, те не са изкъпани. Храстът е компактен, не повече от 1,5 м височина.

Повечето културни сортове ядливи орлови нокти, получени от годни за консумация, орлови нокти и Lonicera caerulea (Lonicera caerulea), Камчатка.


От съвременните сортове на орлови нокти опитна станция Pavlovsk е особено добър нимфа средна узряване. Големият му вретено плодове десерт вкус има приятен аромат и почти падне. По мое мнение, това е един от най-продуктивните сортове. Малко по-рано в процеса на узряване плодовете морена, образуват те приличат на стомна и съща добрия вкус.

Цветовете са годни орлови нокти
Цветовете са годни орлови нокти. © Merike Linnamagi

Аз наскоро закупени различни орлови нокти други развъдни предприятия: Dlinnoplodnuyu, Indiga, плодове са големи, сладко-кисел, а в ягода Те имат, както подсказва името, тънък ягодов аромат. Оригинален плодове от сортовете череша - Завиха форма и тъмен цвят череша, почти виси на храстите до есента.

Грижа орлови нокти



Сред предимствата са орлови нокти и неговата устойчивост на болести, няма признаци за здравословното си състояние в храстите, аз съм за всичките години, които растат орлови нокти, не са забелязали. Доскоро не е имало вредители, освен bullfinches, през зимата те понякога кълват цветни пъпки. Птиците могат да плашат чрез обесване блестящи предмети, като например стари лазерни дискове.

Разсад годни орлови нокти
Разсад годни орлови нокти. © Лара C

Въпреки това, а щетите са малки bullfinches. Повече проблеми орлови нокти достави върба въшки. Това вредителите е много малък, а в някои детски градини, където мога да получа новината, тя не изглежда да забележите, изпращане на заразени кълнове. В същото време, въшки могат да нанесат значителни щети: те отслабва издънки замръзват леко през зимата или дават малки плодове. От тази напаст добре да помогне на наркотици Ахтар.

Грижа орлови нокти не е трудно: след като тя otplodonosivshie аз ронлив отъпканата по време на прибиране на реколтата на почвата и да го мулчиране с хумус. Растенията са много чувствителни към органика.

Honeysuckle синьо или синьо орлови нокти, Kamchatkan (Lonicera caerulea Var. Kamtschatica)
Honeysuckle синьо или синьо орлови нокти, Kamchatkan (Lonicera caerulea Var. Kamtschatica). © Карол

резитба орлови нокти

В орлови нокти имат такава функция: тя е силно разклонена, удебеляване на възрастта за засаждане. Така че аз съм сигурен, че те са опустошено. Аз го правя през есента на всеки 2-3 години. Емблемата 4-5-годишно дърво, премахнете, и се подслоняват по клончетата долната част на короната. Тази проста стъпка помага да се поддържа висока производителност за години напред.

възпроизвеждане орлови нокти

Размножава се чрез зелени резници орлови нокти. Аз изрежете издънките сутрин по време на зреенето на плодовете. С добър дренаж, редовно пръскане pritenenii и да пусне корен резници е достатъчно добър. Cherenochnik направите минималната височина. FK Teterev особено подчерта, че разстоянието между почвата и покривало (стъкло филм) трябва да бъде по-малко от 10 см.

Honeysuckle синьо или синьо Honeysuckle (Lonicera caerulea)
Honeysuckle синьо или синьо Honeysuckle (Lonicera caerulea)

Зелени резници - процесът доста трудоемко, а в някои региони на изрезки от добри оценки и все още е трудно да се придобие. Ето защо, аз вярвам, че недостигът на посадъчен материал и семена за размножаване оправдано орлови нокти.

Висококачествени знаци в същото време не е напълно прехвърлени, но разсад бързо идват в осъществяване (2-3 минути) и можете да изберете растения с най-добрите качества. Важно е също така, че семената не изискват стратификация и могат да бъдат засявани през есента и пролетта.

В миналото съм често се използва този метод, някои добри разсад плод на моя сайт до сега. В същото време с някои нови сортове растения, не отговори на очакванията, че трябва да тръгваме. Разбира се, че има смисъл само, за да посее семената на сортове с едри плодове на десерт.

Автор: И. Pechurin, Ярославъл регион, Рибинск.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru