bg.herbefe.ru

Мишена пълнител

Хипократ, че много полезни свойства на ябълките и ги съветват да ядат по време на лечението на заболявания на червата, сърцето и бъбреците. Не мисля, че баба ми е чел работата на Хипократ, но когато лежах в селски болница с инфаркт, една стара дама ми даде един килограм щастие - ябълки през зимата, която по това време никога не съм ял. Може би Господ й е съобщил, че имах нужда от тях. И вкуса и миризмата на ябълките Спомням си и до днес.

Ябълки (ябълки)
Ябълки (ябълки)

© MarkusHagenlocher

Научните изследвания показват, ябълки отделят излишната сол и вода, като по този начин се гарантира намаляване на кръвното налягане. Така че хората с този проблем е полезно да се всяка сутрин да се яде сладко-кисел ябълка. Два от тези сочни плодове на дневна база - отлична профилактика на атеросклероза и инфаркт: пектин, съдържаща се в тези прекрасни плодове, понижава холестерола.

Ако имате проблеми със съня през нощта яде кисело-сладки ябълки. Те варени и печени, и суровият продукт е с високо съдържание на минерални соли, следователно са полезни за ревматизъм, бъбреците и черния дроб, както и кожни заболявания. И яде ябълка преди обяд помага за прочистване на червата.

Ябълки (ябълки)

© Fir0002



Също така е полезно да се организира ябълка на гладно дни - само ябълки (около 1.5 кг) и пиене прясно изцедени сокове и концентрати ябълка. Но смяна на водата напълно само на сокове и компоти не го заслужава, е необходимо в този ден да се пие около литър минерална или обикновена вода с добро качество.

За гладно дни, а дори и повече, ябълка диета, трябва да изберете плодове сладко-кисел, не кисел. Тъй като яде кисели ябълки в големи количества, също така и за дълъг период от време, можете да "яде" си много здравословни проблеми. Това е поговорката "всяко нещо с мярка" в сферата на рехабилитация на ябълки е повече от подходящо.
И аз ви посъветва още да слушате съветите на водещи специалисти по хранене: плодове за закуска! Аз съм в сезон, ябълки голяма част от печени ябълки, а час по-късно - билков или зелен чай с мед или сладко (конфитюр, сладко и т.н.), ябълки.

Ябълки (ябълки)

И най-накрая - рецепта мултивитамини подправка с ябълки.

Взема се 1 кг сладки чушки и домати, 0,5 кг ябълки, 200 г моркови и по избор - малко лют пипер. Всички чисти, измиване, мелене в месомелачка, добавете малко сол. Завършеният тегло сложи на котлона и оставете да къкри за 15 минути. След това се добавят 2-3 супени лъжици всеки оцет и 200 грама чесън - за предпочитане смлян, смесени, разпространение в стерилни буркани и се излива отгоре супена лъжица растително масло и близо пластмасов капак. Горещи да се търкаля без тегло растително масло, увийте го в "палто" и оставете да се охлади. Така че това ще се съхраняват за по-дълго.

Останете здрави!

Ябълки (ябълки)
Ябълки (ябълки)
Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru