bg.herbefe.ru

Индийски подправки

Много домакини, използвани за приготвяне на ястия с ориз, риба и зеленчуци горещи ароматно индийската подправка къри. Той се състои от различни компоненти, включително сминдух, което дава вкус специфични оцветяване.

Сминдух или тилчец (Trigonella coerulea), притежава силен, устойчив и особен аромат. Той се използва широко в индийската и западна кухня и е широко отглеждани в тези региони.

В нашата страна този неизискващ растение от семейство бобови почти никога не се намери на земеделски земи. Но това е много ценно растение. Освен, че е в състояние да се подобри качеството на готови храни Сминдух също терапевтични свойства. То съдържа до 30% слуз, която се използва във фармацевтичната индустрия за производство на бактерицидни мазилки. Благодарение на успокояващи свойства на сминдух като отхрачващо и противовъзпалително средство, помага за лечение на простудни заболявания. Освен това, сминдух, като всички бобови растения, обогатява почвата с азот и се подобрява нейната структура.

Сминдух (Сминдух)

© Flyout

Изглед от сминдух е съвсем проста. Върху храстите около 60 см височина. Стъблата са кухи, мека. Цветовете са незабележими, бледожълти, самотен, намиращ се в пазвите на листата. Плодове - боб странни, защото от това, което са получили сминдух друго име - "Козият рог". Семена големи, с форма на ромб, оребрени.

Отглеждането на този пикантен култура не е голяма работа. Аз сеят семена директно в градината в средата или края на април, затваряне на дълбочина от 4-5 см. Емпирично, дойдох до заключението, че най-добре е да се сеят сминдух sploshnyakom коридори с ширина 15 см. Разсад се появяват в рамките на една седмица. Оттогава редовно плевене, хлабав пътеката. Аз се полива, когато е необходимо.

Цъфтеж сминдух от първата половина на юни за един месец, произнасяйки в същото прекрасна миризма, която се усеща особено остро на сутринта. Вкусът му сминдух не губи дори и след изсушаване.

Сминдух (Сминдух)


По време на странна форма сминдух фасул се наричат ​​още "кози рога"

Когато около 60% се превърне жълти зърна, сминдух косят на височина 10-15 см от повърхността. Тънък слой от свободно маса изложени на платното и се суши в проект под капака (не на слънце). Podsyhaya, боб започват да се пръсне. Аз ги подхвърлят и носят семената за да изсъхне на слънце. Внимавайте за това, че те не изсъхне.

Върховете на растения и отрязани отново се приземяват в сянка, и след това смлени в кафемелачка и след това да кандидатстват за зареждане с гориво на ястия от картофи, гъби, зеленчукови супи. Spice магазин в херметически затворени контейнери. Смлените семена в Лютивка добавят или подготвят смес къри.

Опитайте веднъж подправка сминдух, аз го представя на своя списък на задължителните зеленчукови култури.

Използвани материали:

  • Земеделска земя №1-2007. A.Tregubov, Курск
Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru