bg.herbefe.ru

Картофи и ръж: сеитбообръщение

Как да се съберат прилична реколта от картофи и в същото време да не се изтощи почвата? Намерих начин. Приятели и роднини са имали моите земеделски техники. Той е прост и икономичен. И най-важното е, че е полезно, навсякъде, където и близко разположени на подпочвените води, а когато те се появят в дълбоките-сухите райони и в райони, където дъждовете изсипаха nedelyami- върху песъчливи и глинести почви.

Нека започнем с пролетта, въпреки че значителна част от работата, която върша през есента. В първите дни на месец май, за да се подготвят с крачен засаждане на картофи за трактори: да се монтира чекмедже дръжки на кофа половин покълнали грудки, че е удобно да ги вземе. От друга страна подкрепи противотежест 10-15 кг. Ронлив лехите и се смила в същото време изложени картофите в браздите. Оказва се, че освободената лента, а в средата на двете си бразди на разстояние от 40 см. Те са изложени в шахматна дъска клубен кълнове на една от друга от 35 см.

Картофи (картофи)

© Н. Зел

Така че, след едно преминаване са два канала с покълнали грудки. Попълня браздата с маркуч. След това вземете мотиката и отивам да спя картофи разхлабват земята височина nagreb гребен 20-25 см на всеки ред, който се съчетават засаждане с първото окопаване. Това забавя появата на разсад в продължение на 7-10 дни, а те не попадат под връщането на замръзване.

По същия начин, един метър от първата полага второ, трето и последващо билото. Между другото, за поливане. Следващата година ще се опитам да не се излее вода и вливането на лопен. По време на напояване по бразди и се запълват с пръст зад трактора не работи (мотора се охлади).

Но е възможно и по друг начин: отидете на всички моторни блок легла, разпределени грудки и след отстраняване на мотофрези, вода браздата и да ги покрие с пръст.

Веригата на мястото на картофи и ръж (Разпределение на картофи и ръж на сайта)

Когато зелените ще достигнат височина 15-18 см, плевене билото и веднага възстановяват счупените хребети. Преди набраздяване непременно оплодят картофи веднъж лопен (1:10) и още 10 L вода се добавят тридесетграма нитрофосфата пепел и стъкло. Аз правя вливане на билки: окосена косачка рафинирани масово хвърлят в специален басейн и я напълнете с вода. След една седмица -две превръзка е готова. Ако е имало дъжд не, след това в същото време торене поливане бразда между билата.

Възстановяване на гребена след поенето и храненето, и просто да прекарат втората ми окопаване (на първо място - за кацане) и сух земята заспя поливат площи. По този начин се образува кора и по-малко влагата се изпари. Второ окопаване съвпада с времето, когато върховете е част от отбора. Но (и това е второто "удари" моята технология) с помощта на предварително нож мотокултиватор плуг ръжта на, засети през пътеката на есенния метър. Заедно с ръж изорана и плевели растат в пътеките. Така също съм премахнал две трети част на моторното блок.

След окопаване билата и там, по причини бразда са 5-7 см по-висока, но общият профил на билото не се променя.

Картофи (картофи)

© Forest & Ким Starr

Окопаване процедура: сдвоени редове, обаче, първо да премине в дясно на лентата и картоф-близкия ред, а след това в обратната посока и на втория ред е готова.

За да не се увреди върховете издънки, за да му "страна" преди окопаване прикрепена лента от листов метал. Той избира по върховете, които в огъната преминаването и поддържа завода във вертикално положение, докато има набраздяване. банда лист и широки пътеки между билата позволяват Хилър работа по всяко време.

В сухо лято поливане каналите 3-4 пъти, и със сигурност цъфтящи картофи. Така разхлабят не е задължително, тъй като кора се образува само в жлеба между редовете. Това се случва, че след поливане на клубените са изложени, а след това просто търсят някаква крачен и картоф.



В основната загриженост на дъждовния лятно - торене и окопаване. За да направите това, виси Ridger, само го регулира, така че той не го погребат в земята повече от 10 см.

Картофи (картофи)

© Forest & Ким Starr

В схемата за мокро време за кацане значително опростява хранене. Тъй като всички са прави в редове, а след това да взема само една трета от обичайната норма на сух тор. Торове търкалящи в жлеба между билата, за да засадят 15-20 см, това не е достатъчно, за да ги изгори. След тора на дъжд лесно прониква към корените.

В края на август - началото на септември, избор фини дни, крив и отстраняване от полевите върхове, копаят картофи, прикрепване на мотоблок картофи. Клубените се берат на ръка, като в същото време се запишете на семена: десет гнезда дузина грудки. Семената картофи prozelenyayu 15-20 дни в сянката на дърветата (в дифузна светлина).

Веднага след почистването, а след това отново на мотора-блок, редки проходи и шоуто им отново ръж. Преди появата на замръзване на билото, където се отглеждат картофи, съм като органичен тор - кофа за квадрат не тъкат 270-300 кг, което е еквивалентно на 800-900 кг на кв.м при оплождане на случайни места по цялата площ. Точно преди студове на леглата, които се правят тор, оре нож мотокултиватор. Сега на сайта е готов за пролетта, цикълът е завършен.

Картофи (картофи)

© Руслан V. Albitsky

И така в продължение на три години. В края на третата след прибирането на реколтата от картофи веднага мога да очертае билото в средата на пътеките, където през цялото време е нараснал ръж. Новообразуваните пасажи, в които растат картофи, хлабав нож свиня и ръж.

По този начин, на едно място за отглеждане на картофи в продължение на три години, а след това: "Аз имам един апартамент", с ръж. Не съм решил, че ефективно да разменя картофите и ръжта всяка година и след две или три години? Но аз мисля, че всеки вариант е по-добре, отколкото да растителни картофи за картофени десетилетия.

През пролетта на 1998 г., един експеримент от засаждане на картофите в тяхната технология, както и част от стандарта. И какво мислите? С "опитните" изкопал хектар 230-240 кг, или 2,5 пъти повече, отколкото в старите земеделски практики, и по-лошо времето, толкова по-голяма е разликата в добивите.

Урал, Алтай, Казахстан опит ми технологични приятели и роднини се събират през цялото време и не по-малко от 450 кг тъкат.

И накрая ще кажа за ориентацията на хребети от двете страни на света: Мисля, че посоката на големите не е от значение. И само ако сайтът се намира на склон (плоски и почти няма), на билото трябва да пресече наклон. Повярвайте ми опит, дори и с най-малката наклон, този прост начин да се допринесе за задържане на влагата в почвата.

Картофи (картофи)
Картофи (картофи)

Автор: Н. Surgutanov, Tul.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru