bg.herbefe.ru

Краставици: бързо и лесно

Искам да ви кажа как лесно и без много проблеми да растат краставици, ако им кажете, че не могат да отделят достатъчно време. Имам 10-годишен опит в отглеждането на краставици. Той се опита по различни начини: в оранжерията, а в оранжерията, а само в открито поле. Harvest получи добра, но колко много работа трябва да се инвестира, а не си отивай!

Но след това в една стара книга, четох една статия, авторът не мога да си спомня, и започна да се развиват върху неговите препоръки. Просто прекрасно! На първо място, разбира се, както обикновено, подготовка добра топло легло някъде в началото на месец май, а след това покрих миналогодишния филм, който е излетял от оранжерията и така да го оставя на земята се затопля. Обикновено след майските празници, за кратко се връща в студа, но по-топло отново на 20 май.

Правя в филм напречни разрези форма в две редици по ръбовете. Филмът е малко добавя на капки, за да не се движат. На капки, така че страничните стени на билото, също бяха покрити с филм, това е, филмът трябва да бъде по-широки легла. Тези разрези са засаждане на семената на сухо. Аз съм го поливане. Аз чакам, докато във възход.

Легло с краставици под прикритие
Легло с краставици под прикритие. © Деби Кели

Разбира се, ако не сте сигурни за качеството на семената, можете да засадите две семена. Ако се страхувате, че студът удари, хвърлят с горния покриващ материал. В края на май или началото на юни краставици покълнат и започват да растат по безопасен начин.



Докато малка - трябва да веднъж седмично ги излее директно в кладенците, но е възможно да се води и в самия филм: не е проблем! само вода ще влезе в дупката. След това, е необходимо 5, 6 листа prischipnut корона, ще ускори развитието на страничните миглите и, разбира се, ще се увеличи добивът на краставица.

Когато забележите, че един филм, отглеждани плевели, да ги премахнат nebhodimo. Внимателно, първо с едната ръка, вдигнете леглата и филма, без да го извадите от краставиците, povydergaete плевели, а след това с другата ръка. И сега филмът може да бъде и по-добре prikopat: повече от това не трябва да се вдигне, плевели, няма да расте най-близо краставица зеленина целия филм, а в тъмните плевели не расте. Сега остава само да се вода и изчакайте реколтата.

Легло с краставици под прикритие
Легло с краставици под прикритие. © Andy

Но аз правя малко повече. Когато краставиците растат малко, мъжът поставя на височина пергола 1 метър и спряхме Shpalernaya мрежа, а след това се впуска в краставици върху решетката. При такова изпълнение основното стъбло може да prischipnut по-късно, когато той ще порасне пергола. Оказва се, че краставици растат прилепени към електрическата мрежа: с къщата чист и краставици висят, и те са ясно видими.

Около средата на юли, започна консервната краставици, тъй като те имат доста. За един път седмично хвърли краставици силен разтвор на калиев перманганат по листата директно от някакво заболяване. Краставиците се развиват добре по този начин, и дъжд се изсипва, ако нямаш време и плевене, не е необходимо, и те не се страхуват от студ, тъй като корените на топлината. И през септември, ако се страхуват от студ, се хвърлят с материал за покриване на върха, и краставици ще расте и през септември.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru