bg.herbefe.ru

Ранни картофи през юни

Искам да ви кажа как се отглеждат ранни картофи. Условия съхраняват картофи (малко студена изба) ние не разполагат. Картофът е в мазето на къщата, където бараката построена в близост до малък, и там е сравнително топло. Ранни картофи започват да покълнат през февруари, а по-късно - през март. Ето защо, техните култури, които ядем само до края на април, а след това картофи вкус. Трябваше да намери някакъв начин да получите нова ранни картофи. Решихме да опитаме да расте чрез разсад и всичко се оказа добре. Отново, това не е твърде притеснява (зимата ние живеем в града), засаждане на разсад леко: само 30 от храстите. Разкажи ми повече.

Картофени зеле (картофи зеле)

© Donna



В края на март да взема 30-35 kartoshinu ранни сортове (adretta, Жуковски, магьосник или наистина има такива), и се разпространява на яровизация. По това време, рано вече са дадени малко rostochku. Аз намокрете слаб му разтвор на калиев перманганат. Ако е възможно, тя се напоява от спрей няколко пъти след две седмици. Две седмици по-късно, на картофа става lohmatenkoy и помрачи. Rostochku обхваната от малки космати корени, и аз те са засадени.

картофени цветя (картофи цветя)

Взимам tetrapakety литър мляко, отсече върха малко, около една трета, и да ги поставят на земята сантиметра 2-3. На земята и сложи kartoshinu спите добре земята, поливане. Това е всичко, почти. Сложих чантите на пода на батерията и да чакат за картофите, това означава, че зеле, внимавай на земята. Когато това се случи, аз съм отново добре напоявана и изложители пакети от посадъчен материал от картофи не се охладят светъл прозорец. От началото на май на опаковките вече надникнем доста малки храсти. В началото на май съм капка храстите във вече подготвени легло със средна височина. И тук най-важното е да не се замразява картофа, тъй като ние имаме в региона Вологда от началото на май обикновено е топла, а след това може би да отидете на сняг (това е нормално охлаждане след 9 май). Аз растение, така че храстите са едва видими от земята и покриват с техните покриващи материали. Началото на дъгата и съпругът поставя върху тях се прилагат нашия филм. Ето картофи стои до края на месец май, а все повече се налага малко по малко. Материал за покриване позволява да растат и да не пречи. В топлите дни, филмът стреля, но през нощта не забравяйте да се затвори. В края на май, началото на юни, картофени цъфти. Аз съм sure'll счупи всички цветя и дори пъпки. Той ускорява зреенето. В топлите дни, винаги премахнете всички приюта. През май, ние сме почти винаги живеят в селото и в състояние да контролира времето, което имаме. И веднъж, когато наистина искате картофи направо от кутията, това е броят на 15-20 юни, отивам в градината и копаят първия къпината и споделя 10 красива svetlenkih kartoshinok, а не малки, но достатъчно голям, не по-малко от яйце пиле. Има по-големи и там е малко по-малък, но това ще отнеме: начини да се готви рано картоф много. Това имаме достатъчно картофи до август, но има наистина расте и останалата част от картофите, засадени по традиционния начин.

Илюстрация от учебник по ботаника за колежи. Г. Фишер, Йена 1900
Илюстрация от учебник по ботаника за колежи. Г. Фишер, Йена 1900
Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru