bg.herbefe.ru

Mulberry обича инат

От всички плодове на ягодоплодни храсти, които растат в градината си, най-сладкото - на бяла черница. Просто захар - не много, за да се хранят. черници абсолютно не транспортиране. Затова от тях правят сладко, компот, бонбони. Централна азиатци подготвят bekmez и от сушени плодове - брашно, което се добавя към тестото.

Оставя бяла черница се използва за отглеждане на копринени буби. Моят приятел на Валери Петров градинарство каза, че като дете видях в Davlekanovsky Област Башкортостан на черница разплод и се хранят гъсениците, но неговите плодове са любимо лакомство rebyatni. Така че аз не съм пионер в отглеждането на това растение в южната умерения пояс на Русия.

Бери бяла черница (Mulberries бяло)

© B.navez

Mulberry безболезнено търпи резитба. След отстраняване на върховете на клоните го още повече храсти. Но с течение на годините, отглеждането му, и то е на десет години, никога не замръзва. Моят черница цена без подслон.

В непосредствена близост до бяло расте черна черница плод е наистина черно, дълга и голяма бяла, до 3 см. Захарите в тях малко по-малко, така че те имат по-приятен. Крон и двете разновидности плътен, сферична. Ние трябва да се режат ненужните клони. Зелени резници се коренят в оранжерии.

Бяла черница (Mulberries бяло)

© U Ур Ба ак

С падането на готови разсад 10-15 см високи. Потомък на черница не стане, съединение плодове без семена. Вероятно и двете дървета жени. Но аз бях късметлия, те могат да произвеждат плодове без опрашване.



Черница цъфти в средата на май. Цветовете са незабележими, жълтеникави. През юли, плодовете зреят. -Тежко събира тяхната работа. Те се разпадне при най-малкото докосване, задушаване. Можете, разбира се, да се разпредели на плата, и плодът ще падне "Лесно". Те бързо podvyalivayut, е да ги постави в буркан и се изсушават карамел зимата.

Morus рубра (Red Mulberry)

© LeonAdler

Плодните протегна за почти един месец. Така че ще трябва да напреднат на врабчетата, цици, певци и др. Зърната ги привличат като магнит. Но аз не карам птици. Плодове липсва всичко, дори и мравките и оси.

Тук е моят разказ за чудо дърво, на което аз често ме питат: "Какво е това на вашите бреза къпини отглеждане?"

Morus Nigra (черен черница)

© mauroguanandi

Донесох две черница от Ташкент, с горещ пазар Алай. Друга двойка на растенията - от Дагестан и Абхазия. Той купи повечето от упоритостта на непреодолимо желание на градинарите да има наоколо нещо "нещо" екзотично. И както можете да видите, нашата земя башкирски взе заселници.

Автор: Валери Киселев

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru