bg.herbefe.ru

Змийското мляко, за да не се разболее

Аз съм на вилата покрай оградата расте многогодишно тревисто растение - Змийското мляко, дядо ми ми каза, че той нарича родина -podtynnik. той я занесе на Брянск селскостопански малки разсад. И сега тя е истински гъсталаци. Той даде висока оценка на лечебно растение като дете. Спомням си, той ми разказа как след войната той се завръща в ферма Markych чичо, човек с невероятна съдба на. Като тийнейджър той става партизанин, а след това заедно с съветската армия достига Берлин - и всичко това без драскотина. Но партизански живот и окопи бяха отразени на краката си. Те се разболее от краката до коленете са били покрити с гнойни краста. Две години след войната, той скитал болниците, той се третира с антибиотици, въпреки, рядко по онова време, но нищо не помогна.

Един ден в началото на лятото, той запълзя към прага на Баск хижа на слънце. Ето го и видях билкар лелята Garpina. Въпреки протестите Markycha, тя развърза превръзката и погледна в краката му. След това тя започна да се срамуваме, че той произнасяше мързелив, което светът никога не е виждал, и може да загуби краката си. Лекарство се разраства под носа му - под оградата.

Змийското мляко (Tetterwort)

© Н. Зел

Леля Garpina веднага откъсна няколко поредици от жълтурчета, нарязан брадвата си и да насложи гъста маса от болки в краката първа линия войник. Краката са на пожар, но пострадали Markych Стисна зъби. Garpina два пъти на ден, за да промените тревата. Три дни по-късно болката спря, а след още две седмици с чорапи белени краста. Кожата се превърна в нов, розово. Заболяването е намаляла завинаги.

Мнозина знаят за чудесните свойства на жълтурчета. Той успешно лекува вътрешни и външни язви, различни кожни заболявания.

Спомням си един случай, в Ружа. Там живее добър мой приятел хирург. Колко души е спестил за златните си ръце - само Бог знае. Но както се казва, и старата жена е proruha. Един ден, по време на изкопни работи, той нарани пръста. Скоро пръст беше подута, аз избуявала. И лекарите правят, без значение какво се използва лекарството, нищо не помогна. Един ден той тръгна през градината и обхвана ръката му, изведнъж очите му паднаха на жълтурчета гъсталаци.

Змийското мляко (Tetterwort)

© Франк Vincentz

През тензух и изстискайте сока, той буквално се да ги попълните рана. Той изгаря непоносимо, но до вечерта болката утихна. Няколко дни по-късно раната е оздравял, пръст беше изчезнал.



В нашата градина общност живее "старейшина" - Тихон Степанович. наскоро отбеляза 75 години. От ранна пролет до късна есен, той работи върху земята му неуморно: изкопаване, рязане, удари, Уитъл. След като по повод аз започнах да го попитам къде черпи жизненост. Тихон Степанович първо протестира и след това сподели, че това е всичко, благодарение жълтурчета.

- И какво ще правиш с него? - попитах аз. - плетени метли и камшици във вана?

- Не, - той отговори сериозно, - ще го пия.

"Всичко е полезно, че в устата изкачи" - prigovarila билкар леля Garpina. И вярвам съвета й.

Змийското мляко (Tetterwort)

© Опио на Йежи

Той се използва при заболявания на очите, синус, подагра, ревматизъм, и да се справят с хемороиди. Змийското мляко сок премахва полипите на ректума и пикочния мехур. Podtynnik облекчава зъбобол и успешно лечение на пародонтоза. Но първо се консултирайте с вашия лекар.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru