bg.herbefe.ru

Bee - съюзник летовник

Алберт Айнщайн е казал, че ако пчелите изчезнат, човечеството няма да оцелее, и четири години. По принцип е вярно. Да живееш на живо, но техните вкусове ще се променят със сигурност. След намаляването на пчелите в световен мащаб би довело до намаляване на производството на много селскостопански продукти и рязко покачване на цените. В природата, се оказа, че без пчелите и други насекоми не може да се опрашват повечето плодове, зеленчуци и други култури.

Защо те са по-малко

Фактът, че е налице намаляване на пчелите, аз бях убеден от примера на лятната ни общност. Реформите в селското стопанство са довели много производители, особено на малките фермери, за незаинтересованост сея pcheloopyljaemogo култура, особено пъпеши, а ако засети маслодайна рапица, слънчоглед над големи площи, то е предимно хибриди (особено слънчоглед), които, според пчеларите имат кратък периода на цъфтеж и ниска производителност medosbornuyu.

Пчелите осмиев (Mason пчелен)
Осмиев (Mason пчелен)

© Andr Karwath

пестициди за обработка на земеделски култури, произведени, често без координация с pcheloderzhatelyami и насекоми са убити от пестициди.

Медът е цветен и медена роса. Floral образувана по време на обработката на пчелите нектар цъфтящи растения и медена роса - чрез събиране и медена роса медена роса от листата и стъблата на растенията. И двата вида са еднакво ценни.


Назад към нашата кооперация, в която 75-парцели. Преди четири години, пчелите бяха задържани при пет места, но сега бръмчат само на един.

собственика на сайта, Владимир Nikipelov, се казва:

- Преди, аз продължавах 25 кошери, а сега - само пет. С голям пчелин много неприятности. Ние трябва да продължи да се движи, но работодателят ми постави въпроса така, че времето да се справят с пчелите просто нямат. Затова съдържа колкото се може повече кошери, колкото мога да служат. Пчелите донесат сезон на butylkov или две от мед в кошера, а ние имаме достатъчно.

Броят на пчелните семейства е намалял 5 пъти, а броят на овощни дървета, храсти, остава на същото ниво.

Къде е изхода?

Bee осмиев (Mason пчелен)

© Andr Karwath

трудещи се на Fabra

По това време във фермата, в която работех, се занимава с отглеждането на люцерна семена и опрашващи lyutsernikov често привличат дивите пчели. В районите, определени по силата на тестисите, навсякъде се изправи устройства за устройства за развъждане на диви пчели. "Защо не донесе диваци за опрашване на овощни дървета и ягодоплодни?" - си мислех. Порови в литературата, се оказа, че този метод е.

Френски ентомолог Fabre (1823-1915) смята, че дивите пчели опрашители са най-добрият вид на осмий Cornutus: те работят при по-ниски температури, дори и в лек дъжд, скоростта на полета е няколко пъти по-висока, отколкото в домашни пчели, но разстоянието на полета на не повече от 100-150 м.



Аз забелязах, че липсата на опрашващи насекоми, наблюдавана при дъждовно, облачно време. Лошото време пречи на муха и насекоми опрашване. Това се случи през 2009 г., когато 23 април и отиде понижаване на температурата, и се излиза от 3 май пет последователни дни са глоба дъжд.

Каним осмий

Начало за пчелите осмий (насекоми хотел, използван от Мейсън пчелен Osmia)
Къща за осмий (Къща за Мейсън пчела)

© PI Nemykin

Пчелите единични започнах да правя от 2007 г. насам. Spring нарязани от тръстика (наричан папур) тръби 25-30 см в диаметър и 7-8 mm в дължина и ги поставя в правите участъци на полиетиленови бутилки 45-50 парчета. (Снимка № 1). Както се оказа, за тази цел най-добрите подходящи пластмасови бутилки от 0,5-1,5 литра. Тогава бутилките поставени на оградата, но никой от тях не осмий в е уреден. Оказа се, че бутилката е трябвало да бъде поставен под капака (снимка номер 2). През пролетта на 2008 г., един от пакетите, аз съм поставени под навес (дървена кутия) и да го оставят на старото място. В средата на април, той започва да се заселят осмий (снимка номер 3), както и в останалата част на мухите бръмчаха. През април 2009 г., направих дизайна капак, а другата се поставя в пакет с тръст (снимка номер 4), както и в началото на май започна да се заселят тръстика осмий.

Начало за пчелите осмий (насекомо хотел Bamboo използва от Мейсън пчелен Osmia)

© Магне Fl десет

брачен период

Гледането osmiyami, аз забелязах, че от своите пашкули започва през втората половина на април. В една добре защитена място, възможно излизане преди пряка слънчева светлина. Мъжките излюпват първия. Ако слънцето грее, те летят наоколо приюта, като че ли, за да се запознаят по-добре със сайта. После седна на капака и да споделят завистливи глупаци да се пребори с друг. След това разклаща крила, летя, да седне на откритите цветя, и беше пълна, върнете се към гнездови територии. Постоянно летят от една тръстика в друга, се придържаме главите си в дупката, за да видим дали най-накрая не се осмеляват да отидат всяка жена.

И тук е един показва цялата прахта и "бъркотия костюм" - в резултат на работата и освобождаването на пашкула и да се хванат безопасно да се изгладят крила. Мъжете се втурват към него. Предни прегръдки си, други се качват върху него и върху друг, образувайки колона. И сега един от тях е заемал пост основа, като останалата част от време, за да се признае за победен и да не позволим на производството, тя отлита от насилие ревнив.

нещо като продължение

Мъжките се различават от женските по-малки и бяло чело - "furazhechkami" отдалеч приличащи на Наполеон триъгълна шапка. чифтосване период на осмиев в къси (3-5 дни). Мъжете са си свършили работата, изчезват, а жената, която става все повече и повече започва да работи. След като сламка, тя внимателно почиства го помни позицията си и започва да строи гнездо. Ние трябва да й помогне в това, защото се използва за да се намокри почва осмий гнездене дялове устройство. Аз за тази цел е необходимо капацитет, пълен с вода, около който винаги е разхвърлян. Изграждане контакта и изходната суровина за направата на потомството (този склад осмий определя нюх, известна само на него), той определя яйце, то лепене на захранващата смес, а на входа на тръстиковите "тюлени" мократа земя. All. Работата е приключила. Всички сили са оставили за създаване на потомство. Осмий умре.

Изпълнен къща единица за пчелите осмий (Къща за Мейсън пчела)
Изпълнен къща единица за пчелите осмий (Къща за Мейсън пчела)

© Red58bill

Да, животът е много кратък осмий. Те изчезват до следващата пролет.

Какво да се прави?

Сега, когато сме се срещна за кратко с osmiyami и знам тяхна полза, да се идентифицират, стъпка по стъпка, което трябва да направим в лятната си вила за тяхното участие:

  • научете повече за наличието на тръстика в околностите на обекта;
  • през есента, след като тръстики узрели, парче и се съхранява на сухо място;
  • свободен от работа и по време на остра ножовка за намаляване на тръстиката с дължина 25-30 см с възел в средата и диаметър от 7-8 мм сегменти, вратовръзки или въведени в сегментите на пластмасови бутилки за 45-50 парчета. Почва да получите 45-100 пчелите;
  • през пролетта, веднага щом времето се затопля, места за гнездене на място в тайни места за всеки (не желязо), добре затоплен от приюта на слънцето;
  • купата на вода до него постоянно трябва да бъде влажна.

Това е всичко.

Bee осмиев (Mason пчелен)

© Беатрис Moisset

Използвани материали:

  • PI Nemykin - Bee - съюзник летовник
Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru