bg.herbefe.ru

С Витекс не остарея

Аз все още не разбирам защо къпината се нарича дърво. В Азербайджан, където работих в ранните години и за пръв път се запознава с това растение, това е почти една топка с диаметър до осем метра и, така да се каже, без багажника. Почти колкото на моя сайт.

Къде е тази култура на азербайджанците? Оказва се, че един от семейството преди революцията донесе малък разсад от Индия, където листата и семената на това растение се консумират във всяко домакинство на дневна база, като подправка. Може би, защото те имат толкова много деца, а мъжете и жените са много секси.

Sacred Витекс (Vitex)

© Н. Зел

Забелязали ли сте, във филмите, които се облягат на индианците? И за това трябва да благодарим на това растение, което се нарича целомъдрени дърво или Витекс свещен. Тази гъвкавост се прилага за всички жлези с вътрешна секреция, в т. Н. и задстомашната жлеза, далака, защитава черния дроб, регулира хормоните на организма, предотвратява стареенето на организма, поради което в индийската литература, написана, че старите хора там се чувстват като един човек, както и в по-младите си години ,

Но Витекс помага не само за възрастните хора. Тя перфектно работи на хормоналната система на жените, предотвратяване на кървене, рехабилитирани яйчници, които ги подготвят за раждането. Намерените видове Vitex кумарини (незначителни), които работят добре при лечението на женски заболявания, включително рак на матката. Дори се смята, че целомъдрени дърво стимулира развитието на децата, помага да се отървете от различни дефекти.

Sacred Витекс (Vitex)

© Стан Shebs

Да, Витекс - и реликва и екзотично. Аз забелязах, че мощите не са засегнати всяка болест или вредители. Такива растения са това, което аз наричам "културата за мързеливи". Те не се нуждаят от поддръжка. Ароматни листа са подобни на сибирски женшен и жен-шен, цветове, събрани в лилаво четката да расте вертикално като лавров. Ароматът на цялото растение е силен и пикантен. Корените са много силни, така че сухоустойчиви централата, неизискващ към почвата или, нито към светлината, но в пълно слънце дава по-висока доходност на семена.

Sacred Витекс (Vitex)

© KENPEI



Размножава се лесно Витекс летни и зимни резници, семена, които не изискват стратификация. Но има един недостатък: те са много малко и бързо губят кълняемост. Устойчивост на замръзване Витекс не е сигурно, но в средната лента, той зима без повреди. Въпреки, че това широколистни храсти, но в местата, където температурата се поддържа постоянно над 16 градуса по Целзий, той остава вечно. Поради това се препоръчва и като стая културата, както и много полезно - удобен подправка (! Да Дори някои), красота, както и всичко, витекс, направени по-здравословен въздух, той излъчва мощна положителна енергия. Но нещата, направени от неговото дърво, защита на индивида от намеса на тъмните сили, дай му смелост и увереност в бизнеса.

За лечение се използва листа и нарязани плодове. Семена в техния състав са по-мощни. От тях се подготвят масло за действие, подобно на морски зърнастец. Ликьори са особено необходими за мъже. Например, 40-50 грама на листа или същия брой семена (натрошени) в половин литър водка. Настоява 2-3 седмици. Вземете вечерта на 30 г тинктура.

Sacred Витекс (Vitex)

© Стен Porse

Но можете да си направите отвара, както и че той загуби по-малко ценни вещества, листата и семената се смесват в равни тегло. Имам рецепта за още от Азербайджан: 1 ч.л. .. мелене семена, разбърква се в половин чаша сухо вино и напитки два пъти дневно. Наистина започвам да се чувствам като индианец!

Като цяло, аз вярвам, че Витекс е необходимо да има във всяко семейство, в градината, в стаята. Този, който ще го обичам, това ще удължи живота на растението, ще направи още по-интересно.

Използвани материали:

  • Михаил K0noplyanov
Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru