bg.herbefe.ru

Не позволявайте на ревен цъфне

През далечната си младост ревен смело той овладял подножието на Хималаите и Тибет. Въпреки това, и все още не се променя родните места. Само с едно изключение: потомците на сочна трева, отглеждани в целия свят, с изключение на пустините на Африка и вечния лед на Антарктида.

За първи път видях ревен на пазара. Дебела розово-зелени стъбла продавач рекламира забавно, глас напевно казваше: "Ах, да, ревен, вземете я, няма да съжалявате. Компоти, желе, varenitse готвач, здрави и ще живеят в продължение на сто години!"

Ревен (Rheum)

© Andrew

Купих си. И не съжалявам. Ревен дойде на вкус и аз, и всички, домашно приготвена. И тогава си дадох обещание: веднага след като имам къща, не забравяйте да го посадя.

И дългоочакваният ден е пристигнал. Въпреки това, той е в очакване отне десет години, но обещанието да я не съм забравил. Почти първият купил семената на ревен. Започнах да се консултира с опитни туристи, както и къде да го сложи. Но се оказа, че никой не е знаел за това не се случи, защото в тези места ревен специална популярност не се радваше. В свой собствен риск пося семената, тя знаеше. Имам в полза на земя с добра плодородна почва - чернозем чист. Въз основа на това, мисля, че и камъни зеле.

Култури се правят през есента, през октомври. Времето не беше през есента е топла и слънчева. За подготовка на лехи първо добре и дълбоко разрохкване заедно с хумус.

Ревен (Rheum)

Закупени семена бяха готови за засяване без предварителна подготовка. Затова направих плитки вдлъбнатини, гъсто изсипва се в семената им и тяхното zamulchirovat слой от около един сантиметър. Сега е необходимо да се изчака до пролетта.

В края на април, първите издънки появили. Много от тях са се превърнали в последната. скорост покълване не е твърде висока в ревен. Цялата чантата на семена даде само 12 rostochku.

В началото на май, разсад получиха реална силни листа. Накарайте ги да насядат на разстояние 10 см един от друг, и на всеки две седмици до края на август до гуша с органични торове. Да, разбира се, се почиства редовно бурени и рохкава почва в градината. И сега в края на май видях центъра на ревен на младите храсти започна да се изкачва от другия стъбла. Оказа се, че са цветя. Уау, млад да рано, помислих си аз. Цвете предчувствие забавляват душата. Счупете им не вдигна ръка. И, както се оказа много по-късно, напразно. Сочен произтича не са нито в този, нито през следващата година, аз не чакам - почти цялата енергия расте ревен даде цветя. Листата са нараснали кльощави и малки. И така, от личен опит, аз научих, че възникващите стебла цвете ревен в нужда паузи. И постоянно. В противен случай, не виждам сочни стъбла дълголетие. Неговата първа реколта, получих само през третата година. Не се допуска Цъфтеж ревен. Веднага след като виждам стрелката веднага спадна. И тъй като почти през цялото лято. Да, щях да забравя. През втората година от първородните им, аз трансплантирани далеч един от друг (около 60 см). И да се грижи, те не са особено взискателни. Светът не се нуждае от много от тях, а напротив, като сенчесто място. Основното нещо, че е имало много влага и не е имало недостиг на храна. Така че аз не ги тоалетка отрече. Когато тя не е била техните компост ями, работещи с течен оборски тор, сега се редуват компост и хумус. Порасна детелина.

Ревен (Rheum)


© Joachim К. L ckener

Оттогава са изминали малко повече от шест години. Аз коригира грешката е моя. Blossom храст позволява само един, който имаше своите семена. На един храст напусне една дръжка, а след това семената ще бъдат здрави и силни.

Но аз сега съм се размножава чрез ревен, основно разделяне на коренищата. Това стана възможно, когато засаждане на първите си четири години. За тази есен изберете най-мощна и добре развита храста, аз го копаят и нарязани на коренището на няколко парчета с нож. Деленки малко суши на слънце и след това седнал в заготовки ями с диаметър около 50 cm и на разстояние от около един метър от друг. По време на кацане щедро напоени и добре компост и хумус. По време на размножаването чрез разделяне на коренища малка култура вече събира пролетта. С работещ растението започва да расте едва през втората година.

Оставя поподредим постепенно през цялото лято, а само силните. Така, че заводът не се източва от храстите винаги оставят поне една трета от листата. Но ревен да расте по-бързо, не забравяйте да отреже стръкове цветя.

Ревен (Rheum)

© Йохан Х. Addicks

Ревен бях заразен всички свои съседи в страната. В редките сайта вече не отговарят на къдрава си глава. И един от най-любимите деликатеси на нашата маса - сладко от ревен.

Между другото, аз наскоро четох, че това растение всъщност допринася за дълголетие и има благоприятен ефект върху цялото тяло. Китайски експерти са намерени в състава вещества, които имат положителен ефект не само за работата на стомашно-чревния тракт, но и значително намаляване на риска от сърдечно-съдови заболявания. Казвам истината весел продавач ревен на!

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru