bg.herbefe.ru

Любими зеле - Brussel

Порасна, в допълнение към зеле, и Savoy и цветни, и броколи и карфиол, брюкселско но - любимата ми култура, и да растат, не е трудно. Сред многото сортове зеле Брюксел стои. На нейните градини - рядкост, тъй като тя се счита за капризна култура, докато все още непродуктивен фураж. Моят опит показва друго&# 8230;

Брюкселско зеле - вкусна зеленчукова на биологичната стойност е по-добра от всички останали видове зеле. Той записва съдържанието на калиеви соли, магнезий, желязо, висококачествен източник растителни протеини, витамини А, С, РР, и други хранителни вещества, лесно се разгражда от човешкото тяло. В допълнение, тя е и красиво растение, особено по време на обвързване kochanchiki. И ако на ръба на леглото с цвят тип зеле растение Салата Lolla Rossa и теменуги в средата на него няколко високо от невен, а след това можете да получите реална цветна градина, а не зеленчуци легло.

брюкселско зеле
брюкселско зеле

© John-Morgan

Когато започнах да се справят с това зеле, резултатът не бях доволен. Желаещи да получите реколта рано, аз пося семената на зеле през март дори в град апартамент. В началото на май, разсад, засадени в земята. Harvest почти не се получи: kochanchiki лошо вързан и със завързани почти не расте, прибиране на реколтата - на кокошките да се смеят.

Някак си се натъкнах на една статия за брюкселско зеле. От него научих, че това зеле много студено устойчиви и не мога да понасям високи температури. Обвързването kochanchiki най-добри условия за температура 15-20 ° С и при 25 ° С и по-горе, не само образуването и изливане потривам kochanchiki, но също така намалява тяхното качество. Научих също, че за периода от поникване до прибирането на реколтата в Брюксел е в зависимост от степента на 130-150 дни.

Брюкселско зеле (брюкселско зеле)

© norwichnuts

Въоръжени с придобитите знания, той започва да експериментира. Семената се засяват за разсад по различно време. В стая при температура от 18-20 ° С разсад вече се появяват на 3-5th ден. От kochanchiki обвързване започва от 110-130-ия ден, на семена за посев на разсад през март този период е в края на юли, началото на август. За квартали на Красноярск в това време се характеризира с високи температури (30 ° С), което е малко вероятно да се моля на капризните моя район. Изчисления и експерименти са показали, че най-доброто време за посев семената му в нашата област - третото десетилетие на април.

Както растат разсад? Семена зеле се засяват директно в разсадник (камера растеж) за през април, ако времето е топло, на 15-18-ия ден, ако времето е неблагоприятно - 25-28-ия.

Моят germinator е кутия 65 см височина, на площ от 120 х 120 cm, с капак, рамка, върху която е опъната подсилена филма. Почвата в кутията има малък наклон на запад. Аз попълване на детска почвеното органично вещество, пепелта и суперфосфат. Grooves и направи разлив пред тях сеитба с гореща вода.

Брюкселско зеле (брюкселско зеле)

© Tobyotter

Семена предварително накиснати в immunotsitofita разтвор и се сушат, че се сее сухо. Разбира се, преди сеитба Culling малки, леки и твърде повредени семена, както и неправилни форми, с (не-гланц) матова повърхност.

След сеитба вдлъбнатини с семена заспя на земята, аз покриване на върха на 3-5 см сняг или лед слой, ако те са все още там на сайта.

В зависимост от метеорологичните условия, семената покълнат след 5-10 дни. Като единственият пълноправен ме сеят семената, а след това ги поставете на значително разстояние (5-8 см), един от друг, така че всички разсад растат високо качество, слаб и болни екземпляри почти никога не се случва.



Отглеждане на разсад в студена разсадник има определени предимства: тя не протягайте се, не страдат от черно краче, минава добро обучение. Апартаментът разполага с пълен растат разсад никога не бих могъл: it've били поглезете, болни, много растения са изчезнали в словесен двубой. И за да мога да се избегне ненужното трансплантация, забавяне на растежа на растенията.

Разсадът в растежната камера поливат и хранени. Първият храненето (карбамид) се прави в началото на появата на втория лист, а вторият - седмично всяка комплекс тор. Разсад ми расте силен, набит (стъбла 5-6 см).

Брюкселско зеле (брюкселско зеле)

© robynejay

Постелки. Когато разсадът са формирали 4-6 истински листа се засаждат растения в земята, то обикновено се случва в края на май-началото на юни, крайният срок на 10 юни.

Известно е, че Брюксел обича дълбоко обработена, богата органична почва и не понася тежки глина. И аз имам един парцел в долината, в блатото, в близост до гора, почва, глина, твърда, с високо ниво на подпочвените води. Ето защо, за разсаждане изпадам подготвя високо цвете легло 1 м ширина, аз го напълни с компост, суперфосфат и пепел. Растенията са засадени в две редици, и доста редки - между растения от 50-60 см.

Грижа Брюксел на легла. 2 седмици след засаждането, когато растенията започват да растат очевидно, аз прекарвам първото хранене на решение тор biomaster, второ даде, когато те започват да образуват kochanchiki. В допълнение, област поливане. Особено много е да се полива време на растежа на листата и образуването на kochanchiki. За да се защити срещу вредители седмични след разхлабване на почвата да се посипе с пепел на. Никога картоф, за да не се огъват долната kochanchiki.

В края на август - началото на септември, прекарват vershkovanie, т.е. отрязани крайните пъпки (kochanchiki). Това е с цел по-добре да расте kochanchiki и са плътни. По-късно, в края на септември, аз се премахне цялата горна част на растенията, на която kochanchiki слабо развити.

Как подредено и използването на реколтата. Започвам почистване в края на септември, за избирателно извадя kochanchiki, тъй като те зрели. Решен съзряване проста: kochanchiki стане гъста, лъскава, достигайки диаметър 3 см.

Брюкселско зеле (брюкселско зеле)

© Crazy Joe Devola

Теглото на една kochanchiki г е 8-15, и едно растение на 35-50 парчета. Жъна достатъчно за семейство с 10-12 растения.

Дръжте реколта в найлонови торбички в хладилник и замръзване.

Кук супа от брюкселско зеле (между другото, на вкус бульон от наподобява пилешки бульон). Аз правя салати, варени или гарнитура се превърне в зеленчукова рагу.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден
© 2021 bg.herbefe.ru